Uderzyły mnie słowa z dzisiejszej homilii. Homilii rozesłania, na której wraz z młodymi misjonarzami zostaliśmy posłani by w najbliższym tygodniu, głosić Dobrą Nowinę idąc od domu do domu. Nasz teren to Pirapo. Już dziś proszę o modlitwę, by ludzie do których dotrzemy, otworzyli się na Boże Słowo.

Święto Objawienia Pańskiego, potocznie zwane jest świętem Trzech Króli. Również o tym mówi dzisiejsze słowo. W homilii ojciec skupił się na jednym zdaniu z Ewangelii, a nawet mniej, na jednej jego części:  „<Trzej Królowie>  inną drogą udali się do swojej ojczyzny…”

Co to nam mówi? Spotkanie Jezusa zmienia nasze życie. Nie sposób jest wrócić tą samą drogą. Po Bożym Narodzeniu, po spotkaniu Dzieciątka nic nie jest już takie samo. Nie ma prostej drogi, którą dobrze znamy, którą przemierzaliśmy wiele razy. Inna droga to nowe życie, często „nie według naszego planu”, to zgoda na to, by wypełniał się Boży plan… co to tak naprawdę oznacza?

Spotkaj Chrystusa, a się przekonasz…

 

p.s. Wiecie jak zgarnąć na święta podwójne prezenty? Wigilię spędzić w Boliwii, a Trzech Króli w Paragwaju! 🙂 Właśnie taki zwyczaj panuje w tym kraju. To Trzej Królowie przynieśli prezenty Jezusowi, dlatego wtedy ludzie obdarowują się podarkami.

 

Na koniec piękna pieśń, bardzo popularna, tak w Boliwii jak i w Paragwaju – Cancion del Misionero. Dziś na posłaniu również mogliśmy ją usłyszeć…

Refren brzmi mniej więcej tak:

Zabierz mnie tam gdzie ludzie
Potrzebują Twoich Słów
Potrzebują moich chęci do życia
Gdzie brakuje nadziei
Gdzie brakuje radości
Po prostu tam, gdzie o Tobie nie wiedzą…