Historie z życia podróżnika

 

Kto mnie zna ten wie. W podróży najważniejsze są dla mnie spotkania. Poznanie drugiego człowieka, często myślącego zupełnie inaczej, wychowanego w odmiennej wierze i tradycji, zmusza do zrzucenia łusek i wsłuchania się w historie z życia, czasem śmieszne i radosne, ale często również bardzo poruszające. To istota, esencja moich podróży. Słucham tych opowieści, chłonę i czuję, że zmieniają moje życie, a potem jeżdżę po Polsce, dzielę się nimi i widzę, że stają się ważne również dla Was!

Oto te, które wyryły się w moim sercu głęboko:

Chłopaki z Limy

To historia o której do tej pory bardzo trudno mi się mówi. Dlatego najczęściej kiedy dzielę się nią na spotkaniach – pozwalam sobie po prostu odczytywać ją prosto z “Tryptyku z podróży“. Moje spotkanie z chłopakami z Limy

https://szymonpodroznik.pl/chlopaki-z-limy-prawdziwa-historia/

Padre Mario

Historia spotkania padre Mario była wyjątkowa. Poznaliśmy się mojego pierwszego dnia pobytu w Boliwii. Kto wtedy mógł przypuszczać, że będzie mi dane być z nim do jego ostatnich dni, tu na ziemi…

https://szymonpodroznik.pl/jesli-ziarno-nie-obumrze/

Magia spotkania

Okazuje się, że nie tylko dla mnie spotkania z ludźmi to ważny pierwiastek podróży. Udało mi się namówić blogerów podróżniczych na wspólny wpis dotyczący magii spotkania. Zresztą, zobaczcie sami co z tego wyszło:

https://szymonpodroznik.pl/magia-spotkania/

Przypowieść o Szymonie

Są takie historie, które wbijają w fotel, każą się zastanowić – o co w tym wszystkim chodzi? Niektórzy mówią, że to opowieść rodem z “Alchemika” Coelho, ale ja uważam, że w rzeczywistości jest dużo lepsza, a przede wszystkim – prawdziwa!

 https://szymonpodroznik.pl/przypowiesc-o-szymonie/

Historie z autostopu

Kocham autostop z wielu powodów, a kwestia taniego podróżowania jest tutaj doprawdy na samym końcu. Wszak jeśli w podróży chodzi o spotkania i wymianę doświadczeń to czy może być lepszy środek transportu?

https://szymonpodroznik.pl/dzien-5-czyli-samotny-czlowiek-2/

https://szymonpodroznik.pl/zawierzanki-autostopem/

https://szymonpodroznik.pl/autostop-do-serbii

https://szymonpodroznik.pl/dzien-3-czyli-po-prostu-zaufaj/